Kaymakam Ahmet Solmaz’ın 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı.
 
      Ecdadımızın şanlı tarihine bir zafer daha ekleyen 15 Temmuz Destanı; Halkımızın Ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını; aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini, vatanın bölünmez bütünlüğünü daima muhafaza edeceğini ziyadesiyle göstermiştir. Üzerine adeta yağmur gibi yağan kurşunlara ve bombalara karşı göğsünü siper eden, yurdun her köşesinde bu direnişe büyük bir kahramanlık ve cesaret örneğiyle sahip çıkan aziz milletimiz; birliğimizin, beraberliğimizin daima güçlü kalacağını, topraklarımızda huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.
        Aziz Milletimiz; varlığına, birliğine ve kardeşliğine kast etmek isteyen hain FETÖ yapılanmasına karşı, 7’ den 70 ‘ e meydanlara dökülerek, Çanakkale ve İstiklal mücadelesi ruhuyla gösterdiği direniş ile hainleri bozguna uğratmıştır. Adeta yeniden dirilişin simgesi olan 15 Temmuz’da sergilenen tavır, varlığımıza kast etmeye çalışan tüm terör örgütlerine karşı mücadelemizin her daim aynı şuurla devam edeceğini kanıtlamıştır. Günlerce tutulan Demokrasi nöbetleri bu şuuru Milletçe taşıdığımızın sahnesidir.
      Bu duygu ve düşüncelerle ikinci seneyi devriyesini yaşayacağımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nünde vatanı, milleti, devleti ve tüm mukaddesatı uğruna canlarını feda eden başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ve bu mücadeleye destek veren sivil, asker, polis tüm vatandaşlarımızı şükranla ve minnetle anıyorum. Siz kıymetli hemşerilerime birlik beraberliğimiz adına bir kez daha şükranlarımı sunarken diyorum ki;
“Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz.