Özgeçmiş
 
        Gümüşhane/Kelkit'de dünyaya geldi. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek Lisansını Üniversitat Kassel'de (Almanya) “Global Political Economy” isimli master programında 2006 yılında tamamladı. 2009 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Tekirdağ Valiliği'nde kaymakamlık stajına başladı. Tekirdağ/Saray ve Karaman/Kâzımkarabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı.
        Yurtdışı stajı çerçevesinde bir yıl boyunca Almanya'nın Schwablisch Hall ilçesinde dil öğrenimi ve staj amaçlarıyla bulunduktan sonra Ankara'ya dönerek kaymakamlık kursuna katıldı.  Kaymakamlık kursunu Üstün Başarı Derecesi ile bitirerek 2012 yılında Sakarya/Taraklı'ya atandı ve 2015 yılına kadar bu görevi sürdürdü.
        Doktora çalışmasını Üniversitat Siegen'de (Almanya) Siyaset Bilimi alanında tamamlayarak Siyaset Bilimi Doktoru (PhD.) unvanını “Magna Cum Laude” (Yüksek Onur) derecesi ile Şubat 2015'de kazanan Kaymakam Yılmaz ileri düzeyde İngilizce ve Almanca, başlangıç düzeyinde ise Arapça bilmektedir
        Evli ve iki çocuk babası olup 2015/398 sayılı İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Kayseri Sarız Kaymakamlığı'na atanmıştır.